tel. 22 6468290

Infolinia sprzedażowa

Pon - Pt: 10:00 - 18:00

Godziny pracy biura

ul. Odyńca 69, Warszawa 02644

Nasz adres

Blog podróżniczy

Uśmiechu nigdy nie za dużo. Sprawdź jak dojechać do Energylandii.

Gdzie znajduje się największy park rozrywki w Polsce i jak tam dojechać ?

Kolejny, intensywny dzień sprawił, że masz ochotę na wyjątkowy relaks? Czujesz, że skuteczną motywacją do dalszego działania będzie solidna porcja endorfin? Zrób coś naprawdę szalonego. Doskonałym pomysłem będzie wycieczka do parku rozrywki! Nie masz czasu na zagraniczne wycieczki? Przekonaj się, jakie atrakcje gwarantuje park rozrywki zlokalizowany w Zatorze pod Krakowem! Sprawdź, jak dojechać do Energylandii i ciesz się beztroskim czasem, spędzonym z najbliższymi.

Jak zorganizować udaną wycieczkę?

Park rozrywki, to wbrew pozorom miejsce idealne nie tylko dla dzieci – doskonale bawią się w nim także dorośli. Nie wiesz, jak rozpocząć przygotowania, by o niczym nie zapomnieć? Martwisz się, że długie kolejki do kas zepsują zabawę, a w najgorszym wypadku nie uda Ci się skorzystać z wybranych atrakcji? Oddaj organizację wycieczki w ręce profesjonalistów i ciesz się beztroskim czasem! Zanim przekonasz się, jak dojechać do Energylandii, sprawdź, jak może wyglądać spędzony tam czas!

Jeśli nigdy nie byłeś w Energylandii, możesz nie wiedzieć, jak zaplanować dzień. Warto zdecydować się na bilet dostępny w przygotowanym przez nas asortymencie:

– bilet jednodniowy, kupiony za pośrednictwem sklepu internetowego, pozwoli Ci na nieograniczone korzystanie ze wszystkich atrakcji, parad i pokazów, jakie w tym czasie będą odbywały się na terenie Energylandii. Możesz również korzystać ze stref basenów. Takie rozwiązanie sprawia, że czujesz się swobodnie – w dniu trwania bilet pozwala Ci wielokrotnie wchodzić do parku i opuszczać jego teren.

– bilet dwudniowy obejmuje dwa, następujące po sobie dni. Doskonała propozycja dla tych, którzy marzą o maksymalnym, intensywnym relaksie, ogromnej porcji uśmiechu i energii na kolejne tygodnie wytężonej pracy. Podobnie, jak bilet jednodniowy upoważnia Cię do nieograniczonych wizyt w parku w okresie jego trwania, pozwalając korzystać ze wszystkich atrakcji!

Jak dojechać do Energylandii?

Energylandia zlokalizowana jest w Zatorze, pomiędzy Krakowem i Katowicami. Ze względu na umiejscowienie parku, dojazd nie powinien być problemem! Jak dojechać do Energylandii z Krakowa, a jak z Katowic?

– Możesz zdecydować się na podróż pociągiem! Na trasie Kraków-Zator lub Katowice-Zator realizowane są kursy, dedykowane tym, którzy chcą dostać się do parku rozrywki. Decydując się na takie rozwiązanie, nie musisz martwić się o dojazd bezpośrednio do Energylandii – park zapewnia bezpłatny transport z dworca!

– Jeśli wybierzesz połączenie autobusowe, dojazd do Energylandii również okaże się bezproblemowy! Dyrekcja parku w porozumieniu z lokalnymi przewoźnikami zadbała, by takie rozwiązanie było możliwe. Autobusem do Energylandii możesz wybrać się codziennie!

Szukasz rozwiązania idealnego dla grupy zorganizowanej, liczącej nie więcej niż 55 osób? W promieniu 40 km od Zatoru kursuje specjalna ciuchcia, która zabierze Was bezpośrednio do parku!

Dojazd pociągiem. 

Park Rozrywki Energylandia we współpracy z POLREGIO uruchomił bezpośrednie pociągi z Krakowa i Katowic do Zatora, których godziny przyjazdów i odjazdów są dopasowane do godzin otwarcia Parku. Do Energylandii można dojechać także autobusem. Mieszkańcy stolicy małopolski oraz śląska mają do dyspozycji codziennie aż do 27 października bezpośrednie połączenia z Dworca MDA w Krakowie, oraz Dworca Autobusowego w Katowicach.

Nowe połączenia superREGIO kursują od 9 czerwca na trasie Kraków – Zator. Od 20 czerwca pojawią się także pociągu na trasie Katowice – Zator. Energylandia zapewnia bezpłatny transport podróżnym z dworca kolejowego w Zatorze pod bramę wejściową Parku Rozrywki specjalną kolejną turystyczną.  SuperREGIO na trasie Katowice – Zator przez Mysłowice i Oświęcim łączą najważniejszy ośrodek miejski Śląska z Zatorem i Energylandią. 

Przebycie trasy zajmuje ok. 1,5 h, a za normalny bilet wg oferty „Połączenie w dobrej cenie” zapłacimy 11,50 zł. Pociąg kursuje od 22 czerwca do 31 sierpnia codziennie. Do Zatora dojedziemy teraz również bezpośrednio z Krakowa Głównego. Ostatnim przystankiem pociągów superREGIO na tej trasie jest Oświęcim. Przejechanie całej trasy zajmuje podobny czas, czyli ok. 1,5 h. Za normalny bilet wg oferty „Połączenie w dobrej cenie” z Krakowa do Zatoru zapłacimy 7,00 zł. Pociąg kursuje od 20 czerwca do 31 sierpnia codziennie. Bilety na pociągi można zakupić przez stronę www.polregio.pl lub przez darmową aplikację POLREGIO ( aplikacja dostępna na system: IOS i Android). 

Dojazd do Energylandii autobusem

Mieszańcy stolicy małopolski oraz śląska, którzy od pociągów preferują autobusy, mają do dyspozycji, codziennie aż do 27 października bezpośrednie połączenia z Dworca MDA w Krakowie oraz Dworca Autobusowego w Katowicach. Koszt biletu w dwie strony z obu miast wynosi tyle samo – 29 zł. Energylandia pomyślała o mieszkańcach całego regionu, dlatego też w kooperacji z lokalnymi przewoźnikami uruchomiła także bezpośrednie połączenia autobusowe do Energylandii z Cieszyna przez Wisłę oraz ze Szczyrku przez Bielsko-Białą w cenach 39 zł w obie strony. Autobusy z tych miast będą kursowały codziennie w okresie wakacji (od 20 czerwca do 31 sierpnia).