tel. 22 6468290

Infolinia sprzedażowa

Pon - Pt: 10:00 - 18:00

Godziny pracy biura

ul. Odyńca 69, Warszawa 02644

Nasz adres

Blog podróżniczy

Nowe ograniczenia przy wejściu do Disneyland Paryż

Nowe ograniczenia przy wejściu do Disneyland Paryż
Już od 1 lipca tego roku goście Disneyland Paryż będą musieli okazać przy wejściu do parku dowód szczepienia lub negatywny wynik testu na Covid.

Obowiązek okazania negatywnego wyniku testu na Covid 19 lub dowodu szczepienia będzie dotyczyl wszystkie osoby powyżej 12 lat. Dzieci poniżej 12 lat nie będą musiały okazywać żadnych dodatkowych dokumentów aby wejśc do parku.

 

Władze Disneylandu będą akceptować następujące szczepionki:

– Astra Zeneca – pod warunkiem, iż mineło więcej niż 7 dni po przyjęciu drugiej dawki szczepionki
– Pfizer – pod warunkiem, iż mineł więcej niż 7 dni po przyjęciu drugiej dawki szczepionki
– Moderna – pod warunkiem, iż mineło więcej niż 7 dni po przyjęciu drugiej dawki szczepionki
– Johnson- pod warunkiem, iż mineło więcej niż 28 dni po przyjęciu jednej dawki szczepionki

 

Ograniczenia dotyczyć będą nie tylko klientów którzy chcą wejść do Disneyland Park oraz Walt Disney Studios Park, lecz również tych osób, które chcą dostać się do jednego z hoteli Disneya lub do Disney Village.

 

Wstęp do Disneylandu będzie możliwy również po okazaniu negatywnego wyniku testu na Covid19. Do wyboru będzie test PCR, zrobiony nie wcześniej niż 72h. przed wstępem do parku lub szybki test antygenowy, zrobiony nie wcześniej niż 48h. przed wstępem do parku.  

 

Specjalnie dla klientów parku, przed głównym wejściem do Disneylandu został utworzyny specjalny punkt laboratoryjny, gdzie można zrobić ww. testy. 

 

Punkt pobrań czynny będzie codziennie od 8:00 do 20:00. Testy wykonywane będą przez autoryzowane francuskie laboratorium LOXAMED. Wynik będzie można odebrać już po 10 minutach od chwili wykonania testu. Aby wykonać test, trzeba będzie koniecznie przed przyjazdem  zarezerwować sobie termin pobrania wymazu – można to będzie zrobić kontaktując się z naszą infolinią.  

 

W punkcie tym wykonać będzie można zarówno testy PCR jak i szybkie testy antygenowe. Koszt testu wynosi 69 eur za test PCR oraz 49 eur za test antygenowy. 

 

W punkcie pobrań, testy można będzie zrobić nie tylko w celu wejśia do parku, lecz również w celu ominięcia kwarantanny po powrocie do Polski.