Disneyland Paryż

Hotel Disneyland *****

Hotel Disneyland *****

Plac zabaw dla dzieci   Bezpłatny transfer autobusowy do Disneylandu   Ogólnodostępny Wi-Fi na terenie hotelu  Sklep z pamiątkami Disneya odległość od bramy parku  Castle Club w hotelu Disneyland  

Siłownia  Basen  Postacie Disneya na terenie hotelu  Wstęp do parku Disneyland 2h. wcześniej Centrum odnowy biologicznej SPA

UWGA! Z powodu generalnego remontu, hotel ten w chwili obecnej jest zamknięty. Planowane ponowne otwarcie hotelu - początek 2025r.

 

 

Doświadcz luksusów tej wielkiej rezydencji w stylu wiktoriańskim rodem ze snu Disneya.

To majestatyczna rezydencja inspirowana wspaniałą architekturą wiktoriańskiej ery kolei. Dodaj do tego elegancki wystrój i akcenty klasycznej magii Disneya a otrzymasz przeżycie Disneya w najbardziej luksusowym wydaniu. Miejsce w którym można rozkoszować się pięciogwiazdkową obsługą, relaksującymi zabiegami spa i najlepszą kuchnią w całym ośrodku.

Co więcej, Miki, Minnie i ich najbliżsi przyjaciele wpadają, by się przywitać a Parki Disneya® są tuż za rogiem; Disneyland® Hotel ma wszystko co potrzebne, aby spełnić swoje marzenia związane z Disneyem.

 

Hotel usytuowany przy samym wejściu do parku rozrywki Disneyalnd Park. Od Paryża i lotniska Roissy-Charles de Gaulle Disney’s Hotel Cheyenne dzieli 40 km. Odległość od Wersalu wynosi 65 km.

 

Architektura hotelu przywodzi na myśl hotele Kalifornii i Florydy, wybudowane na początku ery turystyki międzynarodowej, lecz w przeciwieństwie do nich, Hotel Disneyland został pomalowany na delikatny różowy kolor, aby lepiej odbijać różnorodność świateł. Otaczają go przepiękne ogrody Fantasia Gardens, które są wymarzonym miejscem spacerów i jednocześnie stanowią wejście do parku tematycznego Disneyland.

 

 

Pokoje w hotelu Disneyland:

POKOJE STANDARD – wystrój pokoi w kolorach pastelowych. Przestronne pokoje z jednym lub z dwoma dużymi podwójnymi łóżkami, łazienką, suszarką, telefonem, TV, radio, klimatyzacją, minibarem, sejfem, 24h. room service. Wszyscy goście, którzy mieszkają w tych pokojach maja przywilej korzystać z karnetu  HOTEL FASTPASS, który daje możliwość korzystania z jednej dowolnie wybranej atrakcji dziennie w Disneylandzie bez kolejek.

 

POKOJE Z WERANDĄ – wystrój i wyposażenie pokoi tak jak w pokojach standard; wszystkie pokoje tego typu usytuowane są na parterze; każdy pokój posiada taras z widokiem na ogród; pokoje tego typu to doskonale miejsce dla rodzin z dziećmi jak również dla osób palących gdyż wszystkie pozostałe pokoje objęte są zakazem palenia. Wszyscy goście, którzy mieszkają w tych pokojach maja przywilej korzystać z karnetu  HOTEL FASTPASS, który daje możliwość korzystania z jednej dowolnie wybranej atrakcji dziennie w Disneylandzie bez kolejek.

 

POKOJE CASTLE CLUB –   Pokoje usytuowane w oddzielnej części hotelu, na 3 piętrze. Castle club posiada oddzielną windę, lounge bar (gdzie serwowane są śniadania), oddzielną recepcję i concierge’a, a goście mogą korzystać z bezpłatnych napoi, kawy i herbaty. Wszyscy klienci którzy mają zarezerwowany pobyt w pokojach tego typu otrzymują karnet VIP FASTPASS, który daje możliwość korzystania z atrakcji parku Disneyland bez kolejek. Pozostałe wyposażenie i wielkość pokoju – jak przy pokojach standardowych.

 

APARTAMENTY TEMATYCZNE – szczególnie polecane dla najbardziej wymagających gości, ceniących sobie ciszę, spokój i  – indywidualną, dyskretną obsługę. Wielkość od 59 m2 do 187 m2, każdy apartament urządzony w innym stylu. Wszystkie apartamenty usytuowane w części Castle club. Klienci, którzy mieszkają w apartamentach maja możliwość korzystać ze wszystkich przywilei które daje Castle Club łącznie z wstępami VIP FASTPASS do Disneylandu. W hotelu dostępne są następujące apartamenty – Sleeping Beauty Suite (187 m), Junior Suite, Cinderella Suite (112 m2), Tinker Bell Suite (69 m) oraz  Walt’s Apartment  (69 m).

Poprzedni
Następny

Restauracja Inventions to najwykwintniejszy bufet w całym Disneylandzie. Dekoracje nawiązują do epoki wielkich wynalazków – to dlatego pod sufitem zawieszono model statku, rower, saksofon i kamerę filmową. Koniecznie zanotujcie też sobie, że w tej restauracji można spotkać postaci Disneya. Należy pamiętać o dokonaniu rezerwacji stolika, gdyż restauracja jest bardzo popularna oraz mieć na uwadze, że lunch z postaciami Disneya w niedzielę jest niedostępny.

 

California Grill to kolejna restauracja w hotelu Disneyland, gdzie króluje styl wiktoriański. W jej wnętrzu panuje przepych: bogactwo form i różnorodność ornamentyki to kwintesencja eklektycznego gustu epoki wiktoriańskiej. Równie wykwintna, jak wystrój jest kuchnia California Grill. Skosztujecie tam wybornych przegrzebek i pieczonego homara oraz wiele innych pysznych potraw.

 • Disney  Village – 200 m.  
 • Disneyland park – 0 m. 
 • Pole Golfowe Disneyland Paris – 2 km.  
 • Oceanarium Sea Life Val d’Europe – 2 km. 
 • Metro stacja kolei RER Disneyland – 900 km . 
 • Lotnisko Paryż – Charles De Gaulle – 22 km. 
 • Lotnisko Paryż – Orly – 35 km. 
 • Lotnisko Paryż Beauvais-Tille – 90 km. 
 • Paryż centrum – 20 km. 
 • POKOJE STANDARD

   wystrój pokoi w kolorach pastelowych. Przestronne pokoje z jednym lub z dwoma dużymi podwójnymi łóżkami, łazienką, suszarką, telefonem, TV, radio, klimatyzacją, minibarem, sejfem, 24h. room service. Wszyscy goście, którzy mieszkają w tych pokojach maja przywilej korzystać z karnetu  HOTEL FASTPASS, który daje możliwość korzystania z jednej dowolnie wybranej atrakcji dziennie w Disneylandzie bez kolejek.

 • POKOJE Z WERANDĄ

   wystrój i wyposażenie pokoi tak jak w pokojach standard; wszystkie pokoje tego typu usytuowane są na parterze; każdy pokój posiada taras z widokiem na ogród; pokoje tego typu to doskonale miejsce dla rodzin z dziećmi jak również dla osób palących gdyż wszystkie pozostałe pokoje objęte są zakazem palenia. Wszyscy goście, którzy mieszkają w tych pokojach maja przywilej korzystać z karnetu  HOTEL FASTPASS, który daje możliwość korzystania z jednej dowolnie wybranej atrakcji dziennie w Disneylandzie bez kolejek.

 • POKOJE CASTLE CLUB

   Pokoje usytuowane w oddzielnej części hotelu, na 3 piętrze. Castle club posiada oddzielną windę, lounge bar (gdzie serwowane są śniadania), oddzielną recepcję i concierge’a, a goście mogą korzystać z bezpłatnych napoi, kawy i herbaty. Wszyscy klienci którzy mają zarezerwowany pobyt w pokojach tego typu otrzymują karnet VIP FASTPASS, który daje możliwość korzystania z atrakcji parku Disneyland bez kolejek. Pozostałe wyposażenie i wielkość pokoju – jak przy pokojach standardowych.

 • APARTAMENTY TEMATYCZNE

   szczególnie polecane dla najbardziej wymagających gości, ceniących sobie ciszę, spokój i  – indywidualną, dyskretną obsługę. Wielkość od 59 m2 do 187 m2, każdy apartament urządzony w innym stylu. Wszystkie apartamenty usytuowane w części Castle club. Klienci, którzy mieszkają w apartamentach maja możliwość korzystać ze wszystkich przywilei które daje Castle Club łącznie z wstępami VIP FASTPASS do Disneylandu. W hotelu dostępne są następujące apartamenty – Sleeping Beauty Suite (187 m), Junior Suite, Cinderella Suite (112 m2), Tinker Bell Suite (69 m) oraz  Walt’s Apartment  (69 m).

Hotel pobiera obowiązkową opłate klimatyczną w wysokości 3 EUR od osoby za dobę (dotyczy tylko osób dorosłych powyżej 18 lat). 

 

SAMOLOTEM.

Paryż posiada 2 główne lotniska –  Charles de Gaulle (CDG) i  Orly oraz jeszcze jedne lotnisko Beauvais przeznaczone dla niskokosztowych przewoźników.

CHARLES DE GAULLE (CDG) –  z lotniska kursuje bezpośrednio shuttle bus do Disneylandu. Autobus ten odjeżdża z następujących terminali: CDG Terminal 1 (poziom wylotów wejście 30), CDG Termina 2A i 2C (wejście A11 lub C1), CDG Terminal 2B i D( wejście D12). Autobusy kursują co 45 minut od  8.30 do 19.30 codziennie. W soboty i niedziele w sezonie letnim autobus odjeżdża co 30 minut aż do godziny 22.30. Rozkład jazdy zmienia się co pół roku.    Naszym klientom oferujemy również indywidualne transfery z kierowca z lotniska do Disneylandu lub do centrum Paryża.

ORLY –  z lotniska kursuje bezpośrednio shuttle bus do Disneylandu. Autobus ten odjeżdża z następujących terminali: Orly South (platforma 2, przystanek autobusowy), Orly West (wejście C, poziom 0). Autobusy kursują co 45 minut od  8.30 do 19.30 codziennie. W soboty i niedziele autobus w sezonie letnim odjeżdża co 30 minut aż do godziny 22.00. Rozkład jazdy zmienia się co pół roku.  Naszym klientom oferujemy również indywidualne transfery z kierowca z lotniska do Disneylandu lub do centrum Paryża.

BEUVAIS – to niestety nie ma jeszcze bezposredniego połączenia do parku. Należy najpierw dojechać autobusem do centrumParyża, a następnie dojechać do  parku metrem lub autobusem.

 


 


SAMOCHODEM.

Dojazd samochodem do Paryża, zwłaszcza przy kilkuosobowej rodzinie, jest najbardziej ekonomiczny. Jadąc samochodem są Państwo niezależni i mogą Państwo rozpocząć pobyt w Disneylandzie np. w środku tygodnia, kiedy obowiązują najniższe ceny, a ruch na drogach jest relatywnie najmniejszy.

Aby dojechać do Disneyland Paris® i do hoteli Disneya prosimy skorzystać ze zjazdu z autostrady A4 oznaczonego nr 14 „Val d’Europe, Parc Disneyland”.  Aby dojechać do wioski traperskiej Davy Crockett Ranch ® prosimy skorzystać ze zjazdu nr 13 „Provins/Serris”. Wszystkie zjazdy są dobrze oznakowane.

 

Dojazd do autostrady A4 z Paryża

Na obwodnicy Paryża „Périphérique”, zjazd „Porte de Bercy” (na południowym wschodzie Paryża) dalej autostradą A4 w kierunku „Metz/Nancy”. Zjazd nr 13 znajduje się w odległości 31 km, a zjazd nr 14 w odległości 34 km.

 

Dojazd samochodem z lotniska Roissy/Charles-de-Gaulle (kod lotniska: CDG)

Opuszczając teren lotniska proszę kierować się na znaki „Marne La Vallée”, należy dojechać do drogi A104 („La Francilienne”). Po przejechaniu tą drogą ok. 27 km trzeba wjechać na autostradę A4 w kierunku „Metz/Nancy”. Zjazd nr 13 osiągną Państwo po przejechaniu 9 km, a zjazd nr 14 po 12 km. 

 

Dojazd samochodem z lotniska Orly (kod lotniska: ORY)

Opuszczając teren lotniska proszę kierować się na znaki „Paris” i dalej na znaki „Créteil” na drodze nr A86. Po przejechaniu kolejnych 11 km należy wjechać na autostradę A4 w kierunku „Metz/Nancy”. Zjazd nr 13 osiągną Państwo po przejechaniu 27 km, a zjazd nr 14 po 30 km.

 

 

POCIĄGIEM / METREM

Przy parku znajduje się stacja TGV – Marne-la-Vallée station. Takim sposobem można dojechać  do parku z Paryża, Lyon lub Lille.  Od Paryża dojeżdża również lokalny pociąg typu  ‘RER’ A – podróż  trwa około 40  minut. Do pociągów RER ‘A’ można wsiąść na każdej ze stacji po drodze A4  (uwaga nie pomylić z A2). Podajemy  nazwy większych stacji RER A: La Defense (business district), Charles de Gaulle-Etoile (Arc de Triomphe), Auber (Opera) Chatelet-Les Halles (central Paris), Gare de Lyon  (major TGV train station), Nation  (major plaza)  Prosimy uważać na kierunek jazdy pociągów – należy koniecznie jechać w stronę  Marne-la-Vallée/Chessy,  Należy również  zwrócić  uwagę na to czy pociąg zatrzymuje się na stacji   Marne-la-Vallée/Chessy (niektóre pociągi przejeżdżają przez  stację nie zatrzymując  się na niej – np. pociągi w kierunku ‘Boissy’).  Ostatni pociąg do Paryża odjeżdża około północy.  

EXTRA MAGIC HOURS

Wszyscy klienci, którzy mieszkają w tym hotelu otrzymują przywilej wstępu do parku Disneyland i korzystania z jego atrakcji bez ograniczenia już 2 godziny wcześniej przed oficjalnym otwarciem parku. 

Udogodnienia w hotelu

 • pokoje dla niepalących 
 • room service
 • całodobowa recepcja
 • udogodnienia dla niepełnosprawnych
 • internet wi-fi w całym obiekcie
 • wewnętrzny plac zabaw dla dzieci
 • zewnętrzny plac zabaw dla dzieci
 • zwierzęta nie akceptowane
 • sklep z pamiątkami Disneya
 • budzenie na życzenie
 • winda
 • sprzęt do prasowania
 • prasa
 • budzenie na życzenie / budzik
 • przechowalnia bagaży
 • wymiana walut
 • concierge

Parking

 • prywatny parking (bezpłatny dla gości hotelu

Restauracje i bary

 • Restauracja California Grill
 • Restauracja Inventions
 • Cafe Fantasia

Wyposażenie pokoi

 • telewizor z płaskim ekranem
 • kanały satelitarne Disneya
 • radio
 • telefon
 • wi-fi
 • łazienka (wanna, ręczniki, toaleta, bezpłatny zestaw kozmetyków)
 • czajnik, lodówka
 • budzik
 • sprzęt do prasowania
 • szafa
 • sejf
 • klimatyzacja
 • suszarka do włosów

Rekreacja

 • wewnętrzny plac zabaw dla dzieci
 • basen wewnętrzny
 • centrum fitness
 • sauna
 • łaźnia parowa
 • SPA

Udogodnienia dla dzieci

 • wewnętrzny plac zabaw dla dzieci
 • kącik dziecięcy Minnie Club
 • wewnętrzny basen
 • specjalne menu dla dzieci w hotelowej restauracji
 • kanały telewizyjne Disneya w pokojach
 • gry video
 • usługi Babysitting
 • postacie Disneya obecne w hotelu

Zameldowanie

 • check-in: 15:00
 • check-out: 11:00

Karty akceptowane