Disneyland Paryż

DISNEY VILLAGE - informacje

DISNEY VILLAGE – centrum rozrywki i zakupów.

 

Disney Village to doskonale miejsce gdzie można odpocząć po dniu pełnym wrażeń w Disneylandzie, zrobić zakupy, obejrzeć film, poszybować balonem, zjeść coś pysznego lub obejrzeć słynny spektakl Buffalo Bill’s Wild West Show.

 

 

 

Co ciekawego znajdziemy w Disney Village?

 

Legenda Buffalo Billa

To wieczorny spektakl połączony z kolacją. W czasie tego legendarnego show przeniesiesz się na Dziki Zachód i dowiesz się jak go zdobywano! Kowboje, Indianie, dyliżansy, bizony, sceny niczym z westernu oraz Buffalo Bill we własnej osobie – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na Ciebie podczas tego niesamowitego i pełnego akcji przedstawienia. Każdy z uczestników spektaklu otrzymuje kowbojski kapelusz. Spektakl to: galopujące konie, polowanie na bizony, strzelaniny, potyczki z Indianami, napad na dyliżans. Zalecamy wcześniejszą rezerwację (liczba miejsc ograniczona!). Miejsca należy zajmować na pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu. Podczas show występuje wiele zwierząt – ze względu na kurz nie polecamy przedstawienia astmatykom. Małe dzieci mogą wystraszyć się ciemności lub huku wystrzałów.

 

Spektakl Buffalo Bill's Wild West Show

 

 

 

Balon Panorama Magique 

Ogromny balon uniesie Was nad jeziorem Disneya. Lot Balonem PanoraMagique bije rekordy popularności w miasteczku Disneya. Wzbijając się na wysokość 100 m gwarantujemy niezapomniane widoki oraz cudowną panoramę parków Disneylandu.

Dzięki tej atrakcji odkryjesz Disneyland z innej perspektywy. Zapraszamy na ten niezapomniany lot jednym z największych na świecie balonów, który może zabrać na pokład ponad 30 pasażerów. Lot nad jeziorem Disneya trwa 6 minut.

 

 Balon PanoramaMagique - loty widokowe balonem nad Disneylandem

 

 

Restauracje i bary. 

W Disney Village znajduje się kilkanaście lokali gastronomicznych. Są to między innymi bary szybkiej obsługi takie jaki Earl of Sandwich, Starbucks, MacDonalds oraz restauracje:

 

– Rainforest Cafe – Można się tam poczuć jak w prawdziwej tropikalnej dżungli. Na dekorację składa się bujna roślinność i naturalnej wielkości figury zwierząt, które wywołują zachwyt u najmłodszych gości.

 

– Annette’s Dinner – Czy oglądając któryś amerykańskich filmowych hitów nie mieliście kiedyś ochoty na zjedzenie kolacji w przydrożnym barze, obsługiwanym przez kelnerki na rolkach? W Disneylandzie macie ku temu niebywałą okazję. Bar Annette’s Diner został zaaranżowany dokładnie w ten sposób. Ceny też są dość przystępne, a jedzeniu nie można zarzucić nic poza amerykańskością.

 

– King Ludwig Restaurant – to propozycja dla fanów średniowiecznych legend i baśni. We wnętrzu restauracji można się poczuć, jak w oberży sprzed 500 lat. Na uwagę zasługuje też kuchnia. Serwowane są tam specjały z pogranicza francusko – niemieckiego. Choucroutes, flammekueches – po spróbowaniu tych dań kuchnia niemiecka już nigdy będzie Wam się kojarzyć wyłącznie z golonką.

 

– Planet Hollywood – Słynna sieciowa restauracja będąca własnością Arnolda Schwarzenegera, Sylwestra Stollone i Bruce Willica. Na ścianach restauracji zobaczyć można największą kolekcję pamiątek filmowych i telewizyjnych z najbardziej znanych kinowych przebojów. Na telebimach pokazywane są na bieżąco sceny z filmów i ciekawostwki o Hollywood. Gości zachwyca także galeria odcisków dłoni dzisiejszych największych gwiazd, w tym Bruce Willis, Paul Newman, Mel Gibson, Elizabeth Taylor, Tom Cruise, Charlie Sheen, Whoopi Goldberg i wiele innych.

 

 Vapiano – to najnowsza sieciowa włoska restauracja w Disneylandzie. Sieć restauracji Vapiono słynie z pysznych śródziemnomorskich potraw, pizzy, pasty, sałatek i risotto. Kucharze używają do swoich potraw zawsze świeże składniki, a wszystkie dania przygotowane są na miejscu na oczach gości. Przy wejściu pobierana jest karta z chipem, a wszystkie zamówienia w restauracji naliczane są konto karty (płatność przy wyjściu z lokalu).

 

– Cafe Mickey – jedna z bardziej obleganych restauracji na terenie Disneylandu. Restauracja serwuje dania kuchni międzynarodowej. W tej restauracji można zjeść obiad lub kolacje w towarzystwie ulubionych postaci z filmów Disneya.

 

 Billy Bob’s Country Western Saloon – jest marzeniem każdego miłośnika muzyki country. Składa się z 3 poziomów, gdzie gra muzyka country i serwowane są dania kuchni teksańskiej i Dziekiego Zachodu.

 

Restauracje w Disney Village

 

 

 

 

Kino Cinemagique Studio

Jest to multipleks na który składa się 15 sal kinowych, gdzie wyświetlane są nojnowsze filmy, również w technologii 3D.  

 

Kino Cinemagique Studio - multipleks kinowy w Disneylandzie

 

 

 

Zakupy 

Znajduje się tu wiele sklepów firmowy Disneya i Lego takich jak: Disney Fashion, Disney Store, Disney Gallery, Lego Store, World of Disney i World of Toys.

 

Lista sklepów firmowych w Disney Village