Kierunek wyspy Bahama

Previous slide
Next slide

Kierunek wyspy Bahama:

Bahamy leżą na Oceanie Atlantyckim, pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Małymi Antylami. Archipelag Wysp Bahama to około 700 dziewiczych wysp i ponad 2500 raf koralowych. Na wszystkich wyspach zamieszkuje ok 200 tys. osób, większość z nich to Afrykańczycy. Stolicą wysp jest miasto Nassau – ekonomiczne i administracyjne centrum wysp, zlokalizowane na wyspie New Providence. Najważniejsze wyspy archipelagu to Grand Bahama IslandNew ProvidenceParadise IslandExuma Islands, Abacos Islands i Cat Island. Główne porty morskie to Freeport i Eluthera.

Plaże Bahama aż się proszą, aby na nich poleniuchować, panują tu też świetne warunki do uprawiania sportów wodnych i oczywiście nurkowania. Ci, którzy chcieliby nauczyć się nurkować, żeglować, czy surfować, będą mieli okazję – na wybrzeżu działa mnóstwo szkół sportowych, które oferują tego typu usługi. Na plażach można wypożyczyć sprzęt sportowy.

Statki Disney Cruise Line podczas rejsów zatrzymują się w Nassau (stolicy wysp) jak również na pięknej wysepce Castaway Cay.  Tropikalna wyspa Castaway Cay to wyspa należącą do The Walt Disney Company. Tylko pasażerowie statków Disney Cruise Line maja możliwość odwiedzania tej wyspy. Stworzono tu doskonale warunki do płazowania i uprawiania wiele sportów wodnych. Na wyspie znajduje się kilka restauracji, sklepy z pamiątkami ale przede wszystkim piękne piaszczyste plaże.

Rozkład rejsów na Bahamy

Przystanki na trasie:

  • Nassau
  • Disney Lookout Cay at Lighthouse Point
  • Disney Castaway Cay
  • Fort Lauderdale
  • Port Canaveral

Wyspy Disneya:

CASTAWAY CAY

"Castaway Cay" to prywatna wyspa na Bahamach, która pełni rolę ekskluzywnego portu wyłącznie dla statków Disney Cruise Line - Disney Wonder, Disney Magic, Disney Dream oraz Disney Fantasy. Znajduje się w pobliżu Great Abaco Island, a wcześniej znana była jako Gorda Cay. Właścicielem wyspy jest The Walt Disney Company.

LOOKOUT CAY

Disney Lookout Cay at Lighthouse Point to nowy cel podróży na Bahamach dla statków Disney Cruise Line. To doskonałe miejsce gdzie można poznać bogate dziedzictwo kulturowe, gościnność i piękną przyrodę wysp Bahama. Ta wyjątkowa wyspa oferuje wiele atrakcji zaprojektowanych przez Disneya, zarówna dla dzieci jak i dla dorosłych. Rozległa plaża dla rodzin, relaksacyjne strefy tylko dla dorosłych i pełna zabawy wyspiarska kraina z atrakcjami dla dzieci to tylko niektóre z magicznych udogodnień, jakie znajdziesz w tym wyjątkowym miejscu pod słońcem.
NOWOŚĆ