Dubai Parks and Resorts

DUBAI PARKS AND RESORTS - przewodnik

1. Dojazd do Dubai Parks and Resorts samolotem

 

 

Dubaj posiada 2 główne lotniska –  Dubai International i Dubaj Al Maktoum. Samoloty z Polski w większości lądują na lotnisku Dubai International. 

 

DUBAI INTERNATIONAL  –  lotnisko znajduje się około 50 km. od Dubai Parks and Resorts.  Najłatwiej z lotniska dojechać do parku taksówką – koszt około 120 pln w jedną stronę. Tańszą alternatywą jest komunikacja miejska. Z lotniska kursuje metro (linia czerwona) – należy dojechać do przedostatniej stacji metra (Ibn Battuta). Stamtąd można już  łatwo dojechać do parku  taksówką (około 40 AED) lub autobusem (RTA Shuttle Bus).  Naszym klientom oferujemy też wygodne i komfortowe transfery indywidualne z kierowcą (w razie zainteresowania prosimy o kontakt).

 

AL MAKTOUM – lotnisko to znajduje się zaledwie 10 km. od Dubai Parks and Resorts. Najłatwiej jest dojechać do parku taksówką – koszt okolo 20 AED.

 

 

2. Dojazd do Dubai Parks and Resorts samochodem

DIsneyland Paryż jak dojechać samochodem ?

 

Z centrum miasta jedzie się autostradą E11 (Sheikh Zayed Road), obok Dubai Marina i Jebel Ali w kierunku Abu Zabi. Potem należy zjechać zjazdem numer 5 na skrzyżowaniu Dubai Parks and Resorts.

.

 

3. Dojazd do Disneylandu komunikacją miejską / metrem / taxi

 
Z centrum miasta oraz z lotniska Dubai International kursuje metro (linia czerwona) – należy dojechać do przedostatniej stacji metra (Ibn Battuta). Stamtąd można już  łatwo dojechać do parku  taksówką (około 40 AED) lub autobusem (RTA Shuttle Bus). 
 
Taksówki w Dubaju są stosunkowo tanie. Można je zatrzymać na ulicy lub zadzwonić na numer Road Transport Authority (042080808). W Dubaju jeździ także Uber i lokalny ekwiwalent Careem. Dojazd z centrum Dubaju powinien kosztować ok. 100 AED, z Dubai Marina ok. 60 AED, a z lotniska Dubai International Airport ok. 120 AED. Taksówki dojeżdżają na VIP Parking & Taxi Center obok French Village. Darmowe shuttle busy dojeżdżają z niektórych hoteli i centrów handlowych, np. Dubai Mall i Mall of Emirates.

 

Lokalizacja parku Dubai Parks and Resorts:

 

 

Adres parku Disneyland:

Sheikh Zayed Rd – Dubai – Zjednoczone Emiraty Arabskie